Штучне осіменіння свиней
Завдяки сучасним методам у тваринництві, можна провести осіменіння великої кількості самок за досить короткий проміжок часу. В даній процедурі найчастіше використовується генетичний матеріал цінного племінного кнура-виробника. Від сперми одного такого кнура в середньому можна запліднити більше 500 самок за 1 рік. Однією з переваг даної методики полягає можливість передати кращі генетичні якості кнура до потомства.
Також з'являється можливість зробити запліднення на декількох фермах, оскільки сперму можна транспортувати при правильному зберіганні. При проведенні племінної роботи можна ретельно вибирати генетичний матеріал, використовуючи відповідні зразки для відповідної породи свиней. Сам процес досить простий і не потребує великої кількості обладнання.
Ще одна перевага штучного запліднення самки – можливість не враховувати вагу кожної особини. Так як прямого спаровування не відбувається, то цей фактор на осіменіння не впливаємо. При традиційному зведенні свиней не можна допускати, щоб кнур-виробник був занадто важким, оскільки він може пошкодити спину матки.
При відсутності прямого контакту знижується ймовірність передачі деяких інфекційних захворювань від кнура до свиноматці і навпаки. Штучне осіменіння дозволяє запліднити дуже велика кількість самок за кілька днів. В результаті свиноматки можуть опороситися з різницею до 10 днів. Це суттєво полегшить догляд фермеру за новонародженими поросятами.
Найважливіше в даній методиці – точно визначити момент, коли самка готова до запліднення. Коли період повинен підходити, кожен день фермер повинен робити плановий огляд свиноматки.
Розрізняють два основних способи штучного запліднення свиноматок.
- Фракційний. В даному випадку в матку тварини спочатку вводиться сперма, а потім заповнювач, з допомогою якого просувається матеріал. Заповнювач – це розчин, що містить глюкозу, сіль і воду. За рахунок тиску в ємності біо-матеріал по трубці потрапляє в статеві органи самки.
- Нефракційний. При такому запліднення свиноматок вводиться розбавлена сперма одним етапом. При ручному натисканні на ємність насіння потрапляє в піхву самки. Попередньо сперму підігрівають на водяній бані.
Що необхідно мати для такої процедури:
щоб проводити штучне запліднення свиноматок, необхідно мати катетер, у якого має бути кріплення для флакона і резервуар з біоматеріалом. Також потрібно антисептичний засіб для знезараження статевих органів свинки. Придбати такі інструменти ви зможете в інтернет-супермаркеті ЕвроФермер http://evrofermer.com.ua/g51601066-iskusstvennoe-osemenenie-svinej?sort=position
Підготовка свиноматки
Слід зазначити, що не всі особини свиней жіночої статі можуть стати свиноматками. Вони відрізняються за зовнішніми ознаками і за певної поведінки. У свиноматок репродуктивні органи злегка набрякають і з них з'являються характерні виділення. Також важливий вага і зростання свинки, щоб вона могла виносити здорове потомство. Поведінка самок, які можуть стати свиноматкою, свідчить про їх зацікавленості в партнері.
Після відбору свиноматок, треба підготувати їх до запліднення. Для цього попередньо їх відгодовують кормом, який багатий на протеїн, мінерали і вітаміни. Також їх переводять в окреме стійло і спостерігають, коли почнеться овуляція. Процес запліднення рекомендується проводити в момент готовності жінки до зачаття. У даний період у свиноматок починає виділятися кров із статевих шляхів.
- Процес запліднення виглядає наступним чином.
- Самку добре фіксують на верстаті, щоб під час введення катетера не пошкодити її внутрішні органи. Можна прив'язати її або просто притримувати.
- Далі зовнішні органи необхідно очистити і насухо протерти.
- Потім край катетера змащується гелем і вводиться в піхву самки. Спочатку слід вводити прямо, потім підняти катетер на 45 градусів, і далі продовжити введення.
- Коли введений катетер, до його ковпачку необхідно приєднати флакон зі спермою, підняти його вгору і поступово видавлювати вміст. В період введення свиноматку слід погладжувати по крижів і боків.
- Після введення біо-матеріалу через другий катетер подається розчин глюкози і солі. Можна використовувати один катетер, по черзі міняючи флакони.
- Після закінчення процедури катетер потрібно залишити на кілька хвилин, після чого акуратно витягти
- Запорука швидкого приросту - це правильне годування. Як організувати цей процес швидко і ефективно читайте у статті
- Спецвзуття - незамінна частина робочого процесу. Як вибрати? На що звернути увагу? Відповіді ви знайдете в нашій статті